.


Són Notícia:
CAMPIONATS INDIVIDUALS DE CATALUNYA
GRAND PRIX MALLORCA - LEVON ARONIAN
MAGISTRAL CIUTAT DE BARCELONA - HIPÒLIT ASIS - BENJAMIN GLEDURA - LAURENT FRESSINET
INICI CAMPIONAT TERRITORIAL PER EDATS BARCELONÈS

divendres, 24 de novembre de 2017

Grand Prix Mallorca

GRAND  PRIX  MALLORCA







Levon Aronian segueix líder després ronda 8.





CAMPIONATS  INDIVIDUALS  DE  CATALUNYA









CAMPIONAT  TERRITORIAL  PER  EDATS  BARCELONÈS







PROGRAMA  XARXA  DE  MAT




AQUÍ PENJAREM  SEGÜENT  PROGRAMA



EL  BLOG  RECOMANA



Article a chess.com sobre els jugadors del segle XIX.





dimecres, 15 de novembre de 2017

Benjamin Gledura guanya el Magistral Ciutat de Barcelona. Inici Grand Prix de Mallorca

MAGISTRAL CIUTAT DE BARCELONA




Calendari i rondes

Participants del torneig

Chess Results

Reportatge a Esport 3

Chess Results sub 12

Chess Results sub 10

Segueix en directe amb chess 24

Segueix en directe amb fcde



Classificació final

1) Benjamin Gledura     Hungria    6 punts.
2) Laurent Fressinet    França       6 punts.
Daniele Vocaturo         Italia        5'5 punts.
Fernando Peralta         Argentina    5 punts.
Hipolit Asis                Catalunya    5 punts.
Miguel Muñoz           Catalunya     4'5 punts.
Rodrigo Vasquez        Xile               4 punts.
Camilo Ernesto Gómez  Cuba        3'5 punts.
Karen Grigoryan         Armenia      3'5 punts.
Alvar Alonso              Catalunya      2 punts.


Destacar que Hipólit Asis ha fet norma de GM.






GRAND  PRIX  MALLORCA












CAMPIONATS  INDIVIDUALS  DE  CATALUNYA








CAMPIONAT  EUROPA  PETITS  ESTATS






Es disputa a Andorra.


PROGRAMA  XARXA  DE MAT


Programa amb Abel Segura i Xavier Martínez Pla.








EL  BLOG  RECOMANA



Article a Ajedrez 12 sobre l'aparició dels escacs a l'obra de Dostoyevsky.

Enllaç de l'article



dissabte, 4 de novembre de 2017

Inici Magistral Ciutat de Barcelona 2017. Azerbajan guanya el Campionat d'Europa de seleccions

MAGISTRAL CIUTAT DE BARCELONA 2017













Es porta a terme a l'Ateneu Barcelonès



Participants

Laurent Fressinet     França

Benjamin Gledura     Hungria

Daniele Vocaturo      Italia

Karen Grigoryan      Armènia

Rodrigo Vasquez      Xile

Fernando Peralta       Argentina

Alvar Alonso         Catalunya

Camilo Ernesto Gómez     Cuba

Hipolit Asis           Catalunya

Miguel Muñoz      Catalunya

Classificació final sub 12. Memorial Arturo Pomar

Jan Travesset    Sant Andreu    4 punts.
Nicolas Jimenez   Peona i Peó    3 punts.
Edgar Roca        Sant Andreu    2'5 punts.
Bernat Xifra       Gerunda          2'5 punts.
Artur Taltavull    Sant Andreu   1'5 punts.
Josep Navajas     Vall del Tenes   1'5 punts.


Classificació final sub 10.

Gerard Año    Peo Vuit
Joan Moles    Santa Eugènia
Alexandre Domene   Escola d'escacs Salou
Leo Gardner             Sitges Prado Suburenc
Lucas Puente           Paretana
Aran Gasull             Tres Peons



CAMPIONAT  EUROPA  SELECCIONS







Classificació final

1) Azerbajan
2) Rússia
3) Ukraina

L'equip d'Azerbajan estava format per: Mamedyarov, Radjabov, Naiditsch, Mamedov i Guseinov.

España ha quedat classificada en 13ª posició.

L'equip estava format per David Anton, Salgado, Jose Manuel López, Ibarra i Korneev.

Classificació final femenina

1) Rússia
2) Georgia
3) Ukraina

España ha quedat classificada en 6ª posició.





CAMPIONATS  INDIVIDUALS  DE  CATALUNYA









PROGRAMA  XARXA  DE  MAT



Programa amb Jorge Aguadero, i Ramón Caro telefònicament.






EL  BLOG  RECOMANA


Article sobre el Matx Karparov - Kramnik, mundial de Londes del 2000.





diumenge, 29 d’octubre de 2017

Campionat d'Europa de Seleccions

CAMPIONAT EUROPA SELECCIONS










CAMPIONATS  INDIVIDUALS  CATALUNYA










PROGRAMA  XARXA  DE  MAT


Programa amb convidats Josep Lladós, Pepo Viñas i telefònicament Jordi Parayre.







PROGRAMA  8 X 8



Programa amb Abel Segura, Manel Arellano, Pepo Viñas, Pere Reginaldo i Ramon Caro.





EL  BLOG  RECOMANA


Article a Ajedrez 12 sobre el Mundial Karpov - Kasparov del 1986 a Londres.





diumenge, 22 d’octubre de 2017

dimecres, 11 d’octubre de 2017

Campionat de Catalunya per edats per equips. Peona i Peó, La Lira, Mataró, Alt Empordà i Tres Peons campions. Emili Simon campió d'España de veterans

CAMPIONAT  CATALUNYA  PER   EDATS  PER  EQUIPS




Classificació final sub 18

1) Peona i Peó 
2) Tres Peons
3) Lleida

Classificació final sub 16

1) La Lira
2) Llinars
3) Ateneu Colon

Classificació final sub 14

1) Mataró 
2) Gerunda
3) Peona i Peó

Classificació final sub 12

1) Alt Empordà
2) Colon Sabadell Chessy
3) Sant Andreu

Classificació final sub 10

1) Tres Peons
2) Paretana
3) Llinars

Classificació final sub 8

1) Tres Peons
2) Joviat
3) Montornés


90 equips



CAMPIONAT  DE  CATALUNYA  INDIVIDUALS  TERRITORIALS








CAMPIONAT  ESPAÑA   VETERANS






El català Emili Simon ha quedat campió d'España de veterans.






COPA  D'EUROPA  DE  CLUBS







EL  BLOG  RECOMANA



Article sobre Alekhine a Europe Echecs.