.


Són Notícia:
LONDON CHESS CLASSIC - FABIANO CARUANA - NEPOMNIACHTCHI
GRAND CHESS TOUR - MAGNUS CARLSEN
VIATGE ALS ESCACS
SUNWAY CHESS FESTIVAL SITGES
CAMPIONAT TERRITORIAL PER EDATS BARCELONÈS


dissabte, 22 d’octubre de 2016

Magistral de Barcelona 2016. Duda i Anton líders després ronda 3. Roger Bernadó i Jan Travesset guanyen els tancats Memorial Pomar

MAGISTRAL  CIUTAT  DE  BARCELONA  2016








Ronda 1

Jan Krystztof Duda    -    Josep Manuel López      1  -  0
Miguel Muñoz    -   David Anton                          0  -   1
Vadim Zgajinsev   -   Hipolit Asis                         1  -  0
Naiditsch   -   Fernando Peralta                             1   -   0

Ronda 2

Josep Manuel López  -  Peralta                      1  -  0
Hipolit Asis   -   Naiditsch                          1/2  -  1/2
David Anton  -  Zgajinsev                           1/2   -   1/2
Duda    -   Miguel Muñoz                              1   -   0

Ronda 3

Miguel Muñoz   -  López               0  -  1
Zvjaginsev   -   Duda                   1/2  -  1/2
Naiditsch   -   Anton                      0  -  1
Peralta   -   Asis                            1/2   -  1/2


Classificació després ronda 3

Duda              2'5 punts.
David Anton  2'5 punts.
Zvjaginsev       2 punts.
Lopez               2 punts.
Naiditsch        1'5 punts.
Hipolit Asis     1 punt.
Fernando Peralta  0'5 punts.
Miguel Muñoz   0 punts.



Memorial Arturo Pomar

Torneig sub 12

Classificació final

Jan Travesset         Sant Andreu    3'5 punts.
Llibert Cespedes   Tres Peons       3 punts.
Nicolas Jimenez    Peona i Peó     3 punts.
Pau Pueyo             Sant Boi         2'5 punts.
Daniel Alvarez      Foment Martinenc  2 punts.
Josep Navajas       Vall del Tenes          1 punt.


Torneig sub 10

Classificació final

Roger Bernado   Colon Sabadell Chessy   4 punts.
David Acevedo       Alt Empordà               4 punts.
Jordi Camprubí       Banyoles                    2'5 punts.
Jaume Alcón           GEVA  -  Andorra    2'5 punts.
Aleix Miró              Paretana                      2 punt.
Leo Gardner            Sitges Prado               0 punts.


Partida ronda 1 

Duda        1
López      0





Fotografies ronda 1










PROGRAMA  XARXA  DE  MAT  



Programa Xarxa de Mat gravat desde la FCDE.




Intervenen Toni Ayza, president de la FCDE; Llibert Cespedes sub 12 del Tres Peons; Daniel, Jan i Joaquim Travesset del CE Sant Andreu; Juanjo Jiménez, pare del Nico Jiménez; i Ricard Llerins.